Je velmi pravděpodobné, že s touhou cestovat se setkáme již na středních školách nebo učilištích. Mladí studenti jsou povzbuzováni k cestování, ale následně i k hledání pracovních pozic v zahraničí.

Mladý člověk nemá žádné závazky a vidina dobře vydělaných peněz, ho táhne pryč a není se tak čemu divit. I tím, že vezmete nějakou brigádu, získáváte nejen dovednosti, ale také zkušenosti. Cestování a práce v zahraničí je lákavá a současně mladým ročníkům poskytuje celoživotní výhody a kvalitní postavení v profesionálním světě.

Na střední a vysoké škole jste více méně flexibilní a můžete sledovat dění ve světě. Studium lze i přerušit nebo zkouškové období pro učení využít prací v cizině. Je to hlavní čas na užívání si svobody a mládí. Vezměte svou šanci do svých vlastních rukou, abyste toho jednou na „stará“ kolena nelitovali.

Jaké jsou tedy nej důvody k vycestování?

Dostanete se z pohodlnosti

Ano, možná si teď užíváte komfortu, který vám dává vaše maminka, ale s cestováním do zahraničí se velice osamostatníte. Ač bude vaše komfortní zóna v mnoha ohledech narušena, od pozdního vstávání a servírování teplého jídla přímo před nos, až po další aspekty, ale čekají na vás nové výzvy. Nové a neznámé prostředí člověka obohacuje už jen tím, že je nucen jinak jednat, reagovat naučit se sladit s lidmi, jenž mají jiný životní styl. Můžete si najít nějaké jazykové tábory, programy vyučující v jiném, než rodném jazyce, ale i brigádu, atp.

Cestování buduje důvěru


Když překonáte překážky od používání veřejné dopravy v cizí zemi až po jednoduché požádání nějaké věci v obchodě, jste na dobré cestě k vytvoření důvěry a schopnosti se přizpůsobit se cizím situacím.

Začnete vnímat kulturní odlišnosti


Být kulturně citlivý je v našem globalizovaném světě klíčové. Nestačí říci „Lidé z jiné země jsou takoví nebo makoví.“ Je důležité hledat základní hodnoty, které mohou vysvětlit jiné chování a zvyklosti. Typickým příkladem je jih Španělska s jinou pracovní dobou, kde si dovolí vzít během pracovní doby i 2-3 hodinovou siestu v době obědu.

Mnoho lidí považuje tuto skutečnost za normu, ale jiní vnímají Španěly jako laxní osobnosti. Ve skutečnosti jen mají priority trochu jinde. Raději tráví odpoledne s rodinou a pracují večer.