Na dovolenou s koly

Je čas letních dovolených. Konečně! Konečně vyrazíme někam za dobrodružstvím. Možná se budeme občas „válet“ u moře, ale přece jen jsme aktivnější rodina, podnikneme nějaké pěší výlety a chtěli bychom krajinu projet taky na kole. Rozhodli jsme se pro naši oblíbenou klasiku, a tou je Chorvatsko. Tentokrát na Istrii, objevovat krásy přírody, tak, jak jsme to ještě v Chorvatsku nezkusili, a tak si sebou na dovolenou vezmeme i kola. Letos tedy poprvé pojedeme k moři i s koly. To bude zajímavá jízda! Máme rádi svoje vybavení, naše kolečka. Přestože hodně letovisek, nejen u moře, se vybavilo a poskytuje pro návštěvníky půjčovnu kol, uznáváme názor, že projet si krajinu na vlastním kole je prostě lepší, jistější a zábavnější. Kromě ostatních důležitých věcí na dovolenou, bez kterých se ani náhodou neobejdeme, potřebujeme samozřejmě i nosiče na kola. Jako zkušení cestovatelé, kteří mají sježděnou celou naši republiku, máme vlastní kvalitní nosič.

Když náš nosič nemůže, tak půjčovna pomůže

Ale ouha! Jak to tak někdy bývá, někdy se něco zásadního pokazí těsně před dovolenou. Tak se stalo i nám. U střešního nosiče nám praskla tyč! Dva dny před odjezdem! Co teď? Co dál? Jak to vyřešíme? Naštěstí je můj muž mužem činu a našel v Brně půjčovnu nosičůBydlíme kousek od tohoto krásného města, a tak bylo nasnadě hledat půjčovnu nosičů právě zde. Mě by to nenapadlo, hledat půjčovnu… Proč půjčovnu? Rychle a bez rozmyslu bych nějaký musela koupit v obchodě. A pak možná litovala, co jsem to koupila za nekvalitní výrobek.

Vyrazili jsme tedy naším autem směr Brno. Byl nejvyšší čas, vždyť zítra brzy ráno vyrážíme za dobrodružstvím. Půjčovnu Autodílyraus jsme našli prakticky hned, protože se nachází na okraji Brna a je díky tomu blízko našemu bydlišti.

Nosiče na kola i na lyže, stačí si vybrat

Uvítal nás milý mladík, se kterým jsme si pár hodin předtím volali a informovali se, zda mají ten nosič, který potřebujeme. Kromě souhlasných informací jsme dostali i jiné zajímavé informace, např, že půjčují i nosiče na lyže. Což se nám náramně hodí, protože jsme se rozhodli vzít na letošní zimní dovolenou i naši dceru a zasvětit ji do tajů zimních radovánek na lyžích. Ale troje lyže už si zaslouží kvalitní převoz. Takže tato půjčovna nosičů nás skvěle vybaví nejen nosičem na kolo, na lyže, ale dokonce i jinou dovolenou, než na sportovně naladěnou. Mají skutečně velký výběr všeho důležitého.

Ale i když je můj muž celkem v obraze ohledně nosičů, přeci jen je to už nějaký pátek, co jsme náš prasklý nosič kupovali, a tak jsme si nechali rádi poradit, jak pokročil vývoj a jaké jsou novinky na trhu. Něco málo jsme zkoukli už na jejich stránkách na internetu, ale osobní kontakt je prostě osobní kontakt. Měli jsme spoustu všetečných otázek a taky jsme si chtěli zapůjčit kvalitní nosič.

Když jsme vstoupili do prodejny, byla jsem překvapená množstvím vystaveného zboží. Dalším překvapením byl právě onen vstřícný mladík. Měl pro nás spoustu vyčerpávajících rad a informací. Já, jako naprostý neznalec v oblasti autodoplňků, jsem měla občas hloupé dotazy. Jako např. jestli je rozdíl mezi nosičem na kola a nosičem na lyže. Nebo, co jsou střešní příčníky, jak se řídí s cyklovozíkem, proč nepasuje jeden model nosiče na všechny typy aut….Docela se i divím, že to ten mladík se mnou zvládl.

Teď, co jsme se rozrostli a naše dcera už zvládne jízdu na kole sama, budeme vozit kola tři, časem možná i čtyři. I v tomto nám mladík ochotně poradil. Na jaké množství a na jakou zátěž a na jaké jízdní podmínky jsou vhodné střešní nosiče, nosiče na tažné a nebo nosič kol na páté dveře.

Ochotný mládenec nám taky poradil, který nosič bude vhodný pro naši dalekou cestu za slanou vodou. Najedeme přeci jen přes tisíc km, možná i více a je to jiné cestování, než jet na výlet po naší malé zemičce.

Ceny byly příznivé, personál zkušený a ochotný, výběr veliký, a tak jsme se s mladíkem dohodli a vzali si na něj kontakt. Dokonce jsme se dohodli, že se u něj objednáme, až budeme v zimě potřebovat nosič na lyže. Opravdu skvělý přístup a vybavení na různé druhy dovolené.

Domů jsme se vraceli spokojení a uklidnění, že naší aktivní a málem neuskutečněné dovolené už nestojí nic v cestě, že jsme vše díky autopůjčovně zvládli včas a ráno můžeme v klidu vyrazit i s našimi kolečky na zádech. A já jsem pochopila, proč jsou důležité i půjčovny všeho možného, nářadí a vybavení. Nejen, že člověku pomůžou v akutní časové tísni, ale díky nim nemusíme investovat vysoké částky do pořízení nového vybavení, které nepotřebujeme zas tak často, ale můžeme si jej prostě a jednoduše půjčit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup